top of page

Витяг із Статуту КПНЗ ЦДЮТ "Сузір'я" КМР

3.12. Прийом вихованців (учнів й слухачів) до Закладу може здійснюватися протягом навчального року (у міру закінчення комплектування творчих об’єднань) за їхнім бажанням та за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, як на безконкурсній основі, так і за конкурсом, умови якого розробляються Закладом.

Для зарахування вихованців (учнів й слухачів) до окремих творчих  об’єднань (хореографічні, спортивні, циркове мистецтво тощо) потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань для занять у такому об’єднанні.

 До Закладу зараховуються вихованці (учні й слухачі) віком від 4 до 21 року, які можуть навчатися в одновікових або різновікових гуртках.

         3.13. Навчально-виховний процес у Закладі здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців (учнів й слухачів) з урахуванням їхнього віку, психофізичних особливостей та стану здоров'я) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття, гурткової роботи, клубної роботи, лекції, індивідуального заняття, конференції, семінару, курсів, читання, вікторин, концерту, змагання, навчально-тренувального заняття, репетиції, походу, екскурсії, експедиції, практичної роботи в лабораторії, майстерні, на природі, а також з використанням інноваційних форм роботи.

         3.14. Заклад може залучати до участі в організаційно-масових заходах позашкільні, загальноосвітні, професійно-технічні, вищі навчальні заклади, інші заклади та організації.

         3.15. Заклад організовує роботу з вихованцями (учнями й слухачами) протягом календарного року.

Навчальний рік розпочинається 1 вересня. Тривалість навчального року установлюється Міністерством освіти і науки України відповідно до нормативних документів про позашкільні навчальні заклади.

         Комплектування творчих об’єднань здійснюється у період з  1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника творчого об’єднання Закладу. Протягом навчального року за наявності вільних місць може проводитись додатковий набір.

         Початок і закінчення занять, заходів визначаються керівником Закладу відповідно  до режиму роботи Закладу та правил внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням допустимого навантаження на вихованців, учнів, слухачів.

         У канікулярні, святкові та вихідні дні Заклад працює за окремим планом, затвердженим директором Закладу.

         3.16. У період канікул Заклад організовує поза розкладом різноманітну масову роботу з вихованцями (учнями й слухачами), надаючи їм усі наявні можливості для повноцінного оздоровлення, дозвілля і відпочинку на спортивно-оздоровчих базах, у таборах, оздоровчо-екскурсійних подорожах, конкурсах, змаганнях, навчально-тренувальних зборах тощо.

         3.17. Тривалість одного заняття у Закладі визначається навчальними планами і програмами з урахуваннями психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців (учнів й слухачів):

  • віком від 4 до 6 років – 30 хвилин;

  • віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;

  • старшого віку – 45 хвилин.

Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об’єднання і визначаються режимом щоденної роботи Закладу (розкладом занять).

bottom of page